Vishay/BCcomponents K183M15X7RF5UH5
K183M15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K183M15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K183M15X7RF5UH5.pdf
Availability of K183M15X7RF5UH5
QUANTITY
K183M15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K183M15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K183M15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K183M15X7RF5UH5
Related LinksK183M15, K183M15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K183M15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K183M15X7RF5UH5
SLIDE JUMPER WTL/Q/D SAKT 3POS datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC DAC DUAL 14BIT 72LFCSP datasheet.pdf
CONN 8POS PIN SLD CUP DOUBLE KEY datasheet.pdf
FEMALE COAX CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 710MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.5V SSOT-2 datasheet.pdf