Vishay/BCcomponents K183M15X7RF5UL2
K183M15X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K183M15X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K183M15X7RF5UL2.pdf
Availability of K183M15X7RF5UL2
QUANTITY
K183M15X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K183M15X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K183M15X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K183M15X7RF5UL2
Related LinksK183M15, K183M15X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K183M15X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K183M15X7RF5UL2
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.1GHZ 32LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP DF60 10-12AWG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
WASH SOLUTION datasheet.pdf
180UF 420V 25X30MM 105C 2000H datasheet.pdf