Vishay/BCcomponents K183M15X7RK53L2
K183M15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K183M15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K183M15X7RK53L2.pdf
Availability of K183M15X7RK53L2
QUANTITY
K183M15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K183M15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K183M15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.018µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K183M15X7RK53L2
Related LinksK183M15, K183M15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K183M15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K183M15X7RK53L2
IC SCANNER COLOR DOC 100-TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf