Vishay/BCcomponents K220J15C0GF53H5
K220J15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K220J15C0GF53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220J15C0GF53H5.pdf
Availability of K220J15C0GF53H5
QUANTITY
K220J15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220J15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K220J15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220J15C0GF53H5
Related LinksK220J15, K220J15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220J15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K220J15C0GF53H5
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS INLINE PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
BATTERY CABLE LUG (BCL-4012) datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCI EXPRESS CONN. EON TYPE, 36P, datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC datasheet.pdf