Vishay/BCcomponents K220K10C0GH53L2
K220K10C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K220K10C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K10C0GH53L2.pdf
Availability of K220K10C0GH53L2
QUANTITY
K220K10C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K10C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K220K10C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K10C0GH53L2
Related LinksK220K10, K220K10C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K10C0GH53L2 Details Description
Related parts for K220K10C0GH53L2
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
LAMP INCAND 120V CANDELABRA SCRW datasheet.pdf
D-650-56XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
SBC JAGUAR CELERON 350MHZ datasheet.pdf
GRN 3 POS BRSHMETAL RTN R datasheet.pdf