Vishay/BCcomponents K220K15C0GF53H5
K220K15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K220K15C0GF53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K15C0GF53H5.pdf
Availability of K220K15C0GF53H5
QUANTITY
K220K15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K220K15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K15C0GF53H5
Related LinksK220K15, K220K15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K220K15C0GF53H5
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC DSP EMBED V.90 MODEM 144-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
100UF 10V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf