Vishay/BCcomponents K220K15C0GF5TL2
K220K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K220K15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K220K15C0GF5TL2
QUANTITY
K220K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K220K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K15C0GF5TL2
Related LinksK220K15, K220K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K220K15C0GF5TL2
JUMPER-H2730TR/C2016L/H2730TR 4" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 3A 16QSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SENSOR PRES 10 BAR GAUGE 5V SIP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 15K OHM 50W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf