Yageo MMF25SFRE221R
MMF25SFRE221R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE221R
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE221R.pdf
Availability of MMF25SFRE221R
QUANTITY
MMF25SFRE221R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE221R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE221R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE221R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE221R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE221R Details Description
Related parts for MMF25SFRE221R
IC MOSFET DRIVER HIGH-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN RCPT 130POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
LED EMITTER FLOOD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf