Vishay/Dale RLR07C2212FMB14
RLR07C2212FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2212FMB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2212FMB14.pdf
Availability of RLR07C2212FMB14
QUANTITY
RLR07C2212FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2212FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2212FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2212FMB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2212FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2212FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C2212FMB14
INDICATOR 24V 14MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100 F 12" YEL datasheet.pdf