Vishay/BCcomponents K220K15C0GH53H5
K220K15C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K220K15C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K15C0GH53H5.pdf
Availability of K220K15C0GH53H5
QUANTITY
K220K15C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K15C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K220K15C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K15C0GH53H5
Related LinksK220K15, K220K15C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K15C0GH53H5 Details Description
Related parts for K220K15C0GH53H5
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
3101LF METRAL RCT STR PF 4X6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 16POS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf