Vishay/BCcomponents K220K15C0GH5UH5
K220K15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K220K15C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K15C0GH5UH5.pdf
Availability of K220K15C0GH5UH5
QUANTITY
K220K15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K220K15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K15C0GH5UH5
Related LinksK220K15, K220K15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K220K15C0GH5UH5
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 9UF 10% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf