Vishay/BCcomponents K221K15X7RL53H5
K221K15X7RL53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K221K15X7RL53H5
Brief Description
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221K15X7RL53H5.pdf
Availability of K221K15X7RL53H5
QUANTITY
K221K15X7RL53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K15X7RL53H5
Internal Part NumberEIS-K221K15X7RL53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K15X7RL53H5
Related LinksK221K15, K221K15X7RL53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K15X7RL53H5 Details Description
Related parts for K221K15X7RL53H5
CONN HEADER BRKWAY 29/30POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 12C 40CH 5V 100LQFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
POT 1.5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf