Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T22A-M3/57T
SM15T22A-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T22A-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO-214A
Datasheet Download
SM15T22A-M3/57T.pdf
Availability of SM15T22A-M3/57T
QUANTITY
SM15T22A-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T22A-M3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T22A-M3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18.8V
Voltage - Breakdown (Min)20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)49A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T22A-M3/57T
Related LinksSM15T22, SM15T22A-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T22A-M3/57T Details Description
Related parts for SM15T22A-M3/57T
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RTD TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf