Vishay/BCcomponents K221M15X7RF5TK2
K221M15X7RF5TK2 picture photo
Mfg. Part Number
K221M15X7RF5TK2
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221M15X7RF5TK2.pdf
Availability of K221M15X7RF5TK2
QUANTITY
K221M15X7RF5TK2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221M15X7RF5TK2
Internal Part NumberEIS-K221M15X7RF5TK2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221M15X7RF5TK2
Related LinksK221M15, K221M15X7RF5TK2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221M15X7RF5TK2 Details Description
Related parts for K221M15X7RF5TK2
IC SUPERVISOR RESET 2.32V SOT143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL-INV 4A 8SOIC datasheet.pdf
CABLE ETHERNET M12/M12 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/16/180LRZE SN BK BX datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf