Vishay/BCcomponents K222J20C0GH53H5
K222J20C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K222J20C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K222J20C0GH53H5.pdf
Availability of K222J20C0GH53H5
QUANTITY
K222J20C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222J20C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K222J20C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222J20C0GH53H5
Related LinksK222J20, K222J20C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222J20C0GH53H5 Details Description
Related parts for K222J20C0GH53H5
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT TTL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.7V SC-82AB datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf