Vishay/BCcomponents K222K15X7RF5TL2
K222K15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K222K15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222K15X7RF5TL2.pdf
Availability of K222K15X7RF5TL2
QUANTITY
K222K15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K222K15X7RF5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K15X7RF5TL2
Related LinksK222K15, K222K15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K222K15X7RF5TL2
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SC70-4 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 600MA 1.56 OHM datasheet.pdf
CONN AC VERT 4.8MM TAB FLANGE MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
IC DDR 256MB 166MHZ 2.5V 60BGA datasheet.pdf