Vishay/BCcomponents K222K15X7RK5TL2
K222K15X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K222K15X7RK5TL2
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222K15X7RK5TL2.pdf
Availability of K222K15X7RK5TL2
QUANTITY
K222K15X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K15X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K222K15X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K15X7RK5TL2
Related LinksK222K15, K222K15X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K15X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K222K15X7RK5TL2
IC RCVR 28BIT CHAN LINK 56TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HMIK SV HT PR-IN FE PCR 68P AUS4 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W DO214AB datasheet.pdf
RES 3M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLY 1500UF 20% 16V T/H datasheet.pdf