Vishay/BCcomponents K222M15X7RH5UL2
K222M15X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K222M15X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222M15X7RH5UL2.pdf
Availability of K222M15X7RH5UL2
QUANTITY
K222M15X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222M15X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K222M15X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222M15X7RH5UL2
Related LinksK222M15, K222M15X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222M15X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K222M15X7RH5UL2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
IC DUAL LINE DRVR ADJ-SR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
235-0163-01100=CONN,SKT.SQR DWR datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf