Littelfuse K2400F23
K2400F23 picture photo
Mfg. Part Number
K2400F23
Brief Description
SIDAC 220-250V 1A TO92
Datasheet Download
K2400F23.pdf
Availability of K2400F23
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
K2400F23 Order Process
Ship out your order
Specifications of K2400F23
Internal Part NumberEIS-K2400F23
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover220 ~ 250V
Current - Breakover10µA
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Peak Output1A
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Supplier Device PackageTO-92
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K2400F23
Related LinksK240, K2400F23 Datasheet, Littelfuse Distributor
K2400F23 Details Description
Related parts for K2400F23
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D2PAK datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC DAC 16BIT OCT I2C 16-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 15COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 512KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 115V PANEL MOUNT datasheet.pdf