Vishay/Dale TNPU1206301KAZEN00
TNPU1206301KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206301KAZEN00
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206301KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206301KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206301KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206301KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206301KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206301KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206301KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206301KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206301KAZEN00
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 72MA 13.5 OHM datasheet.pdf
RES 215 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG217 10AWG 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
TWT,STR,NIB,PSA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO SHRT RLLR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf