Vishay/BCcomponents K270K15C0GF5UH5
K270K15C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K270K15C0GF5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K270K15C0GF5UH5.pdf
Availability of K270K15C0GF5UH5
QUANTITY
K270K15C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K270K15C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K270K15C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K270K15C0GF5UH5
Related LinksK270K15, K270K15C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K270K15C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K270K15C0GF5UH5
IGBT 1200V 30A 254W TO247-3 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 500' datasheet.pdf
BLINKM SMART LED datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 10A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/TYPE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf