Vishay/BCcomponents K271K15C0GF53L2
K271K15C0GF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K271K15C0GF53L2
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K271K15C0GF53L2.pdf
Availability of K271K15C0GF53L2
QUANTITY
K271K15C0GF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K271K15C0GF53L2
Internal Part NumberEIS-K271K15C0GF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K271K15C0GF53L2
Related LinksK271K15, K271K15C0GF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K271K15C0GF53L2 Details Description
Related parts for K271K15C0GF53L2
RES 0.08 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 9W 5% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
MB4APT BLACK 5673F ADH MOUNT datasheet.pdf
OSC MEMS 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 20A 125VAC 32VDC datasheet.pdf