Vishay/BCcomponents K271M10X7RF53L2
K271M10X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K271M10X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 270PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K271M10X7RF53L2.pdf
Availability of K271M10X7RF53L2
QUANTITY
K271M10X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K271M10X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K271M10X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K271M10X7RF53L2
Related LinksK271M10, K271M10X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K271M10X7RF53L2 Details Description
Related parts for K271M10X7RF53L2
TERMINAL BLOCK 3.5MM 9POS PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
18P KEYING STRIP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
"MICRO 51C P 24"" YEL JACKS NI" datasheet.pdf