Vishay/BCcomponents K272J20C0GK5TL2
K272J20C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K272J20C0GK5TL2
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K272J20C0GK5TL2.pdf
Availability of K272J20C0GK5TL2
QUANTITY
K272J20C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K272J20C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K272J20C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K272J20C0GK5TL2
Related LinksK272J20, K272J20C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K272J20C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K272J20C0GK5TL2
RC12PIE70ERP-CT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H GOLD datasheet.pdf