Vishay/BCcomponents K330J15C0GF53K2
K330J15C0GF53K2 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GF53K2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GF53K2.pdf
Availability of K330J15C0GF53K2
QUANTITY
K330J15C0GF53K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GF53K2
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GF53K2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GF53K2
Related LinksK330J15, K330J15C0GF53K2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GF53K2 Details Description
Related parts for K330J15C0GF53K2
FIXED IND 56MH 100MA 40.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT MON QUAD 5% 10TDFN datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 12VIN 5VOUT DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf