Vishay/BCcomponents K330J15C0GK53H5
K330J15C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GK53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GK53H5.pdf
Availability of K330J15C0GK53H5
QUANTITY
K330J15C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GK53H5
Related LinksK330J15, K330J15C0GK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GK53H5 Details Description
Related parts for K330J15C0GK53H5
JUMPER-H1505TR/A3049A/H1505TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 7.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 4M datasheet.pdf
MINITEK II RA HDR datasheet.pdf
SL HDR .120 VERT HT W/VOIDS 30AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf