Vishay/BCcomponents K330K15C0GF5UH5
K330K15C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K330K15C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330K15C0GF5UH5.pdf
Availability of K330K15C0GF5UH5
QUANTITY
K330K15C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330K15C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K330K15C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330K15C0GF5UH5
Related LinksK330K15, K330K15C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330K15C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K330K15C0GF5UH5
CABLE CLAMP BLACK 1/2"DIA datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS R/A datasheet.pdf
IC REG TFT-LCD DC/DC 32-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 14POS FREE SLDTAIL datasheet.pdf
DA22 POWER ENTRY MOD W/FLTR 4A datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 100MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IND UPGD RT OLDTONEW SG 16K TG datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf