Harwin Inc. R30-1011302
R30-1011302 picture photo
Mfg. Part Number
R30-1011302
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX STANDOFF M3 BRASS 13MM
Datasheet Download
R30-1011302.pdf
Availability of R30-1011302
QUANTITY
R30-1011302 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-1011302
Internal Part NumberEIS-R30-1011302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpacers, Terminals, and PCB Sockets
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-101
TypeHex Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3x0.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height0.512" (13.00mm)
Length - Overall0.512" (13.00mm)
Features-
MaterialBrass
PlatingNickel
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-1011302
Related LinksR30-1, R30-1011302 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-1011302 Details Description
Related parts for R30-1011302
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
CURRENT MULTIPLIER 6V 40A SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf