Vishay/BCcomponents K331K10C0GH5TH5
K331K10C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331K10C0GH5TH5
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K10C0GH5TH5.pdf
Availability of K331K10C0GH5TH5
QUANTITY
K331K10C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K10C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K331K10C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K10C0GH5TH5
Related LinksK331K10, K331K10C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K10C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K331K10C0GH5TH5
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL R/A TIN datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf