Vishay/BCcomponents K331K15C0GH53L2
K331K15C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K331K15C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K15C0GH53L2.pdf
Availability of K331K15C0GH53L2
QUANTITY
K331K15C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K15C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K331K15C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K15C0GH53L2
Related LinksK331K15, K331K15C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K15C0GH53L2 Details Description
Related parts for K331K15C0GH53L2
HDI RECP ASSY 3 ROW 165 POS datasheet.pdf
IC RTC SYSTEM CTRLR SER 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0201 datasheet.pdf