Vishay/BCcomponents K331K15X7RH5UL2
K331K15X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K331K15X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K331K15X7RH5UL2.pdf
Availability of K331K15X7RH5UL2
QUANTITY
K331K15X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K15X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K331K15X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K15X7RH5UL2
Related LinksK331K15, K331K15X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K15X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K331K15X7RH5UL2
ROUND SPACER #4 BRASS 7/8" datasheet.pdf
100 METRAL POWER HEADER4R PF datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
0201 L-SERIES CAP TUNING KIT datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V JB 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 26POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
IGBT 600V 400A 940W PKG D datasheet.pdf