Vishay/BCcomponents K331M10X7RH5UL2
K331M10X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K331M10X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K331M10X7RH5UL2.pdf
Availability of K331M10X7RH5UL2
QUANTITY
K331M10X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331M10X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K331M10X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331M10X7RH5UL2
Related LinksK331M10, K331M10X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331M10X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K331M10X7RH5UL2
LED SPACER FOR T-1 3/4) 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 400MA 90 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16WQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
KEYING RECEPT MODULE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf