Vishay/BCcomponents K332K15X7RK5UL2
K332K15X7RK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K332K15X7RK5UL2
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K332K15X7RK5UL2.pdf
Availability of K332K15X7RK5UL2
QUANTITY
K332K15X7RK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K332K15X7RK5UL2
Internal Part NumberEIS-K332K15X7RK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)