Vishay/BCcomponents K333K20X7RH5UH5
K333K20X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RH5UH5.pdf
Availability of K333K20X7RH5UH5
QUANTITY
K333K20X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RH5UH5
Related LinksK333K20, K333K20X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K333K20X7RH5UH5
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
IC FIFO 256X18 SYNC 25NS 64STQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf