Vishay/BCcomponents K390K10C0GF5UL2
K390K10C0GF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K390K10C0GF5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K10C0GF5UL2.pdf
Availability of K390K10C0GF5UL2
QUANTITY
K390K10C0GF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K10C0GF5UL2
Internal Part NumberEIS-K390K10C0GF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K10C0GF5UL2
Related LinksK390K10, K390K10C0GF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K10C0GF5UL2 Details Description
Related parts for K390K10C0GF5UL2
LED RED/RED DUAL T1 PC MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO AUTOMOTIVE 36POWERSO datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-30 PSI datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CORD SOCKET datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
ABS INTERNAL PANEL PTQ-11068 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf