Integrated Device Technology (IDT) 849N202CKI-019LF
849N202CKI-019LF picture photo
Mfg. Part Number
849N202CKI-019LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN
Datasheet Download
849N202CKI-019LF.pdf
Availability of 849N202CKI-019LF
QUANTITY
849N202CKI-019LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 849N202CKI-019LF
Internal Part NumberEIS-849N202CKI-019LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
Type*
PLLYes with Bypass
InputCrystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max156.25MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)849N202CKI-019LF
Related Links849N202C, 849N202CKI-019LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
849N202CKI-019LF Details Description
Related parts for 849N202CKI-019LF
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 38POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf