Vishay/BCcomponents K390K15C0GK53H5
K390K15C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K390K15C0GK53H5
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K15C0GK53H5.pdf
Availability of K390K15C0GK53H5
QUANTITY
K390K15C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K15C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K390K15C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K15C0GK53H5
Related LinksK390K15, K390K15C0GK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K15C0GK53H5 Details Description
Related parts for K390K15C0GK53H5
SWITCH DIP PIANO SEALED 6POS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
05 FPC HSG ASSY 15CKT EMBSTP PKG datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 350V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf