Vishay/BCcomponents K391J15C0GH53L2
K391J15C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K391J15C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K391J15C0GH53L2.pdf
Availability of K391J15C0GH53L2
QUANTITY
K391J15C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391J15C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K391J15C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391J15C0GH53L2
Related LinksK391J15, K391J15C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391J15C0GH53L2 Details Description
Related parts for K391J15C0GH53L2
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.93V SC59-3 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 333.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN FPC 61POS .3MM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
LED DRIVER 96W 92V 277-480 datasheet.pdf