Vishay/BCcomponents K392J20C0GH53H5
K392J20C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K392J20C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K392J20C0GH53H5.pdf
Availability of K392J20C0GH53H5
QUANTITY
K392J20C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392J20C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K392J20C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392J20C0GH53H5
Related LinksK392J20, K392J20C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392J20C0GH53H5 Details Description
Related parts for K392J20C0GH53H5
CAP TANT 3.3UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 47.2 MOHM datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC Z-BUFFER 12OUT DIFF 64MLF datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MF HCS+ VERT RECEPT HDR 6CKT V2 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf