Vishay/BCcomponents K392J20C0GK5UH5
K392J20C0GK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K392J20C0GK5UH5
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K392J20C0GK5UH5.pdf
Availability of K392J20C0GK5UH5
QUANTITY
K392J20C0GK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392J20C0GK5UH5
Internal Part NumberEIS-K392J20C0GK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392J20C0GK5UH5
Related LinksK392J20, K392J20C0GK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392J20C0GK5UH5 Details Description
Related parts for K392J20C0GK5UH5
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf