Vishay/BCcomponents K392M10X7RH5TH5
K392M10X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K392M10X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K392M10X7RH5TH5.pdf
Availability of K392M10X7RH5TH5
QUANTITY
K392M10X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392M10X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K392M10X7RH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392M10X7RH5TH5
Related LinksK392M10, K392M10X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392M10X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K392M10X7RH5TH5
IC ADC 12BIT 2.7V 4CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 4POS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 576 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
MINICOM KVM CONSOLE SWITCH EXT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
3UF 150V 8X17.5 85C AXI datasheet.pdf