Vishay/BCcomponents K393M20X7RH5UL2
K393M20X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K393M20X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M20X7RH5UL2.pdf
Availability of K393M20X7RH5UL2
QUANTITY
K393M20X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M20X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K393M20X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M20X7RH5UL2
Related LinksK393M20, K393M20X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M20X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K393M20X7RH5UL2
TERMINAL TURRET FORK TYPE .145"L datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf