Vishay/BCcomponents K393M20X7RK5TH5
K393M20X7RK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K393M20X7RK5TH5
Brief Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M20X7RK5TH5.pdf
Availability of K393M20X7RK5TH5
QUANTITY
K393M20X7RK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M20X7RK5TH5
Internal Part NumberEIS-K393M20X7RK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M20X7RK5TH5
Related LinksK393M20, K393M20X7RK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M20X7RK5TH5 Details Description
Related parts for K393M20X7RK5TH5
CONN HEADER .100 SNGL STR 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 4A 100V PBPC6 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
LED NEU WHITE 4000K 80CRI 2PLCC datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf