Vishay/BCcomponents K470J10C0GH5UL2
K470J10C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K470J10C0GH5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470J10C0GH5UL2.pdf
Availability of K470J10C0GH5UL2
QUANTITY
K470J10C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470J10C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K470J10C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470J10C0GH5UL2
Related LinksK470J10, K470J10C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470J10C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K470J10C0GH5UL2
IC RELAY PHOTOVO 400V 140MA 6DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL .100" GOLD datasheet.pdf