Vishay/BCcomponents K470J15C0GF55H5
K470J15C0GF55H5 picture photo
Mfg. Part Number
K470J15C0GF55H5
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470J15C0GF55H5.pdf
Availability of K470J15C0GF55H5
QUANTITY
K470J15C0GF55H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470J15C0GF55H5
Internal Part NumberEIS-K470J15C0GF55H5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470J15C0GF55H5
Related LinksK470J15, K470J15C0GF55H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470J15C0GF55H5 Details Description
Related parts for K470J15C0GF55H5
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR 14A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC MULT HI GAIN VECTOR 32-TQFN datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 150V 50NS 4SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 4"X30' A MED datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN GRN datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf