Vishay/BCcomponents K470J15C0GF5UH5
K470J15C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K470J15C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470J15C0GF5UH5.pdf
Availability of K470J15C0GF5UH5
QUANTITY
K470J15C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470J15C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K470J15C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470J15C0GF5UH5
Related LinksK470J15, K470J15C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470J15C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K470J15C0GF5UH5
AC/DC CONVERTER 28V 28W datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 215 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2.1A 7-TO-220 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf