Vishay/BCcomponents K470K15C0GF5TL2
K470K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K470K15C0GF5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K470K15C0GF5TL2
QUANTITY
K470K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K470K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470K15C0GF5TL2
Related LinksK470K15, K470K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K470K15C0GF5TL2
CONN HOOD DSUB 25POS KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
BACKPLANE CONN datasheet.pdf
PCI SHROUD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf