Vishay/BCcomponents K470K15C0GK5UH5
K470K15C0GK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K470K15C0GK5UH5
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470K15C0GK5UH5.pdf
Availability of K470K15C0GK5UH5
QUANTITY
K470K15C0GK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470K15C0GK5UH5
Internal Part NumberEIS-K470K15C0GK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470K15C0GK5UH5
Related LinksK470K15, K470K15C0GK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470K15C0GK5UH5 Details Description
Related parts for K470K15C0GK5UH5
IC VOICE REC/PL 150SEC IN 28SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
VHDM H-SERIES 6R 25C SHIELD END datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 97MM datasheet.pdf