Vishay/BCcomponents K471K10C0GF5TL2
K471K10C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471K10C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471K10C0GF5TL2.pdf
Availability of K471K10C0GF5TL2
QUANTITY
K471K10C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K10C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K471K10C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K10C0GF5TL2
Related LinksK471K10, K471K10C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K10C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K471K10C0GF5TL2
CONN SOCKET 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH FS-T HINGE LEVER GOLD PCB datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf