Vishay/BCcomponents K471K15C0GF5TL2
K471K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471K15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K471K15C0GF5TL2
QUANTITY
K471K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K471K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K15C0GF5TL2
Related LinksK471K15, K471K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K471K15C0GF5TL2
FIXED IND 470UH 290MA 2.18 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-QFN 4XX4 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
AUTO DOORHANDLE REF SYST AS3911 datasheet.pdf
CONN HDR 44POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf